Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі в побуті!

Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі в побуті!

Практичні поради як вберегти свою оселю від вогню

З початку 2019 року в Україні сталося вже 94 тисячі 463 пожежі, з яких більше 28 тисяч виникли у житловому секторі. Ці пожежі забрали життя вже 1 тисячі 633 людей. Ще 1 тисяча 356 громадян отримали травми різного ступеня тяжкості.

Найпоширенішою причиною виникнення займань у помешканнях людей є паління у ліжку, несправність та перенавантаження електромережі, недбале ставлення до стану пічного опалення.

Тож, рятувальники звертаються до українців із проханням дбати про пожежну безпеку у власному житлі та надають практичні поради як запобігти трагедії:

• не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення, обов'язково перевірте його справність;
  • біля кожної печі перед топковим отвором має бути захисний металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

• усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

• золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця;

• не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

• слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Пам'ятайте, що майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в сім’ї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної допомоги, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1739 | Переглядів: 88Дата публікації: 15:15 09.12.2019