Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Прийнято обласний бюджет Харківщини на 2020 рік
Прийнято обласний бюджет Харківщини на 2020 рік

Поділитися новиною:

Прийнято обласний бюджет Харківщини на 2020 рік

Кошторис регіону затвердили в захищених статтях.

Затвердження обласного бюджету дозволить вчасно виплачувати зарплати, розраховуватися за енергоносії та виконувати всі соціальні зобов’язання на початку 2020 року. Надалі до кошторису-2020 будуть вносити зміни.

«Відносно обласного бюджету мали місце певні маніпуляції. Начебто бюджет в Харківській області зменшився. Насправді це не так. Змінився розподіл грошових коштів. А бюджет збільшився. Ви всі знаєте, що в нас проходять процеси децентралізації. Так ось це – бюджет децентралізації. Тепер населені пункти та об’єднані громади отримуватимуть кошти напряму від центральних органів виконавчої влади. У цьому вся суть того, що відбувається», - наголосив голова ХОДА Олексій Кучер.

Наступного року велику частку державних коштів розподілятимуть напряму відповідні міністерства. Наприклад, компенсацію пільг та житлових субсидій розподілятиме Міністерство соцполітики. Медичну субвенцію на обласному рівні розподілятимуть лише в 1-му кварталі року, далі ці видатки фінансуватимуться напряму з держбюджету тощо.

Крім захищених статей, у обласному бюджеті закладено фінансування ключових заходів обласних цільових програм. Так, у рамках програми «Новий освітній простір Харківщини» забезпечать оплату 50% вартості проїзду студентів та учнів у метро. Також кошти виділені на обласні освітні стипендії.

За програмою «Здоров’я Слобожанщини» передбачили кошти на  відшкодування вартості препаратів інсуліну та десмопресину – для хворих на цукровий та нецукровий діабет.

У межах Програми розвитку культури, туризму та охорони нерухомої культурної спадщини Харківської області на 2019-2023 роки підтримку отримають п’ять обласних театрів, філармонія, МСО «Слобожанський» та Великий Слобожанський ансамбль пісні й танцю.  Кошти передбачені також на виплату іменних стипендій та Гранд-премій.

Фінансову підтримку з обласного бюджету отримають громадські організації ветеранів і осіб з інвалідністю, дитячо-юнацькі спортивні школи, місцеві осередки всеукраїнських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості тощо.

На виконання заходів Комплексної програми соціального захисту населення Харківської області на 2016-2020 роки передбачено кошти на надання адресної допомоги жителям Харківської області та інші виплати й допомоги. Місцеві бюджети отримають субвенцію на проведення санаторно-курортного лікування осіб з інвалідністю, ветеранів війни й АТО(ООС), чорнобильців.

Кошти передбачені на виконання заходів ще низки обласних програм.

Загальний обсяг обласного бюджету складе понад 6,3 млрд грн.

Теги: бюджет сесія

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1720 | Переглядів: 520Дата публікації: 14:07 05.12.2019