Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
в Нововодолазькій центральній районній бібліотеці відкрито тематичну книжкову виставку
в Нововодолазькій центральній районній  бібліотеці  відкрито тематичну книжкову виставку

Поділитися новиною:

в Нововодолазькій центральній районній бібліотеці відкрито тематичну книжкову виставку

«Свіча пам’яті, свіча надії»

«Схиліться! Свічку запаліть.

 Хто у молитві, хто у серці чуйте,

як кам’яніє краю біль століть.

 Навіки до тридцятих ми прикуті…»

 (Олександр Пономарьов, рядки з книги «Дзеркало душі народної»)

   Щороку  в третю суботу листопада    ми знову і знову повертаємося до трагічних подій Голодомору 1932–1933 рр., низько схиляємо голови і запалюємо свічки в пам'ять про мільйони загублених людських душ. Щорічний національний пам’ятний день в 2019 р. припадає на 23 листопада. Ці сумні, жахливі, болісні події бентежать пам’ять та ятрять душу кожного свідомого громадянина. На знак вшанування пам`яті жертв Голодомору в Нововодолазькій центральній районній  бібліотеці  відкрито тематичну книжкову виставку до 86-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні під назвою «Свіча пам’яті, свіча надії».

  Так, на виставці представлено найважливіші книги національної пам’яті України –  багатотомна «Національна книга пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні», яка включає в себе 17 обласних томів та том міста Києва. Чотиритомне видання «Великий голод в Україні» матеріалів Конгресово-президентської Комісії США з вивчення Великого голоду в Україні 1932-1933 рр., що містить свідчення очевидців-емігрантів з України. У книзі «Свіча пам’яті» Валентини Борисенко на основі матеріалів усної історії розкривається глибина трагедії українського народу під час Голодомору-геноциду у 1932-1933 роках. Автор записала чимало спогадів очевидців цієї трагедії - жителів Вінницької, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернігівської областей.  Книга «Хочу знати правду!?» -  це перша і єдина на сьогодні монографія з історії Нововодолажчини  про найтрагічніший період нашої історії:колективізацію та голодомор 1932-1933 років.. Авторкою цієї наукової роботи є вчитель історії  Нововодолазької гімназії  Тетяна Кобзєва.

 Окремою поличкою представлені художні твори українських письменників про ті трагічні роки Улас Самчук «Марія», Василь Барка «Жовтий князь», Леонід Кононович «Тема для медитації», Євген Гуцало «Голодомор», Семен Старів «Страта  голодом» . В цих творах одне спільне – це згадка  про трагічне минуле  і й пересторога перед тим , щоб воно не повторилося в нашому майбутньому.

     Проблема голодомору знайшла широке висвітлення у дослідженнях українських і зарубіжних науковців. У виданнях, які представлені на виставці, публікується велика кількість матеріалів, що переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки цієї страшної події, яка забрала мільйони життів безвинних людей.

   Світла пам'ять кожному, хто  став безневинною жертвою небаченого світом тяжкого злодіяння в Україні у 1932-1933 роках, масового знищення людини людиною, назва котрому – Голодомор!

 

 

 

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1668 | Переглядів: 494Дата публікації: 16:38 19.11.2019