Відбулась презентація збірки поезії Віктора Пінченка

Відбулась презентація збірки поезії Віктора Пінченка

"Течія долі" - саме під такою назвою вийшла у світ сьома збірка поезії Віктора Пінченка - поета, члена Національної спілки письменників України, Почесного громадянина Нововодолажчини.

13 листопада 2019 року нововодолажчани завітали до затишної зали Нововодолазького районного Будинку культури, щоб зустрітися зі справжнім дивом - чарівним світом поезії. Працівниками Нововодолазької центральної районної бібліотеки, за підтримки відділу культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької райдержадміністрації та КЗ «Нововодолазький РБК» було підготовлено та проведено презентацію книги Віктора Михайловича Пінченка «Течія долі» під назвою «Зі мною край мій і народ».
Наш земляк, нововодолажчанин Віктор Михайлович Пінченко, член Національної спілки письменників України, ліквідатор аварії на ЧАЕС, Почесний громадянин Нововодолажчини. Свої життєвий досвід, мудрість, розум, віру, любов Віктор Михайлович передає в поетичних творах. Сьогодні він презентував вже сьому збірку своїх віршів. За великий особистий внесок у становлення, розбудову, процвітання рідного села, за творчий талант, активну суспільну діяльність у 2011 р.
В.М. Пінченку було присвоєно звання «Почесний громадянин с. Стара Водолага», адже навчався він у Староводолазькій середній школі, про яку з любов’ю і повагою пише у своїх віршах.
Нова книга, лауреата літературної премії імені Олександра Олеся, Віктора Пінченка — поетичне бачення минулого, сьогодення і майбутнього через призму власного життя. Це і пам’ять про дитинство, рідну школу та юність; і багаторічна служба в рядах Збройних Сил (у колишньому СРСР та в Німеччині); і пережита всім світом трагедія після вибуху на Чорнобильській АЕС, у ліквідації наслідків якої брав участь сам автор. Це любов до рідного села та України, мами, коханої…
До вітального слова були запрошені: радник голови Нововодолазької районної ради Євген Олександрович Пудровський, т.в.о. начальника відділу культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької райдержадміністрації Тележенко Ольга Олександрівна та заступник голови Нововодолазької селищної ради Віталій Михайлович Столяренко.
З теплими словами до автора збірки звернулася керівник літературно–музичного об’єднання «Веселка», член Конгресу літераторів України Ніна Калініна. На сцену для вітання був запрошений народний, художній, фольклорно–етнографічний колектив «Вербиченька» БДЮТ Нововодолазької селищної ради на чолі із художнім керівником заслуженим працівником культури України, відмінником освіти України Ольгою Коваль. Зворушливо прозвучала пісня «Чорнобильська біда» у виконанні Марини Цимбал.
До слова був запрошений поет, журналіст, Член національної спілки письменників України, Член національної спілки журналістів України, голова літературного об'єднання «Слобожанщина» В’ячеслав Романовський.
Зі словами вітання звернувся до В.М. Пінченка голова Нововодолазької районної ради ветеранів Василь Іванович Ступак. На презентації виступила також виступила завуч Староводолазької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Галина Павлівна Дігтяр та учні цієї школи.
Мала нагоду сказати слова вітання і ведуча, директор Нововодолазької централізованої бібліотечної системи Ольга Іванівна Цимбал, людина творча і також закохана у поезію.
На сцену був запрошений і сам автор збірки «Течія долі», поет, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. Олександра Олеся, почесний громадянин Нововодолажчини, член правління Чорнобильської організації району, активного громадського діяча, полковника у відставці Віктор Михайлович Пінченко.
На презентації присутні мали змогу отримати насолоду не тільки від творчості Віктора Пінченка, а й послухати пісні, написані на його вірші у виконанні гості заходу, поетеси, барда, члена літературного об’єднання «Слобожанщина», Валентини Шаровської.
Також зі словами вітання виступив голова Нововодолазької районної організації «Набат Чорнобиля» Анатолій Дігтяренко, який вручив В.М. Пінченку ювілейну медаль «З чорнобильським болем в серцях».
«Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний», - сказав Василь Сухомлинський. Відзначивши нещодавно свій 70 літній ювілей, Віктор Михайлович продовжує займати активну життєву позицію. Він постійно у русі, ні на крок не відстає від життя. Як член правління Харківської обласної організації Національної спілки письменників України, Віктор Михайлович бере дієву участь у громадській роботі в рідному районі, в різних патріотичних заходах, зустрічається з молоддю, багато працює над вихованням молодих літераторів, пропагує історію письменницької організації.

Нововодолазька центральна районна бібліотека

Альбом: Відбулась презентація збірки поезії Віктора Пінченка
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1650 | Переглядів: 37Дата публікації: 09:55 14.11.2019