Українське радіо проведе щорічну акцію Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Об 11:20 у прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику, 26 диктант почне читати мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко.

Автор диктанту закликає переглянути нові правила правопису української мови — цьогоріч у тексті будуть слова на знання нових норм.

Коли і куди надсилати

Об 11:45−12:00 охочі зможуть надіслати свій текст у вигляді фото, скану або скріншоту із вказаною зворотною адресою на:

— електронну скриньку Українського радіо (rd@nrcu.gov.ua);

— у приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у Facebook;

— Viber — 097−107−107−9.

Повідомлення треба надсилати лише на одну з адрес.

Результати

Текст можна буде перевірити цього ж дня, 8 листопада. Вперше за 19 років проведення радіодиктанту — вже через 15 хвилин після його написання.

Зазначається, що з 12:00 до 12:15 у прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко проведе роботу над помилками. Крім того, текст диктанту буде опубліковано на сайті ukr.radio.

Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи.

Додатковий конкурс

Для тих, хто віддає перевагу традиційному листуванню, 8 листопада о 12:00 буде оголошено конкурс на найкращі твори про написання диктанту. Твір із диктантом треба надіслати поштою до 11 листопада на адресу: 1001, Київ, Хрещатик, 26 з поміткою «на конкурс». Десять найкращих робіт будуть нагороджені заохочувальними призами.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі телеканалу UA: Перший, який транслює акцію, можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову. Пишуть диктант і за межами України.

У 2018 році на адресу Українського радіо надійшло 32 779 диктантів. З них 311 учасників написали тексти без помилок.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1633 | Переглядів: 125Дата публікації: 09:41 08.11.2019