Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
НА ЩО ПІДУТЬ КОШТИ З НОВОГО ТАРИФУ АТ «ХАРКІВГАЗ»
НА ЩО ПІДУТЬ КОШТИ З НОВОГО ТАРИФУ АТ «ХАРКІВГАЗ»

Поділитися новиною:

НА ЩО ПІДУТЬ КОШТИ З НОВОГО ТАРИФУ АТ «ХАРКІВГАЗ»

В жовтні НКРЕКП затвердила новий підхід оплати послуг доставки газу для споживачів та розглянула проект нового тарифу на розподіл. Вартість послуг буде залежати від обсягу газу використаного споживачем за попередній рік. Вона сплачуватиметься рівними частинами впродовж року.

Для споживачів регіону перегляд НКРЕКП тарифу АТ «Харківгаз» дозволить виконувати безкоштовну заміну непридатних лічильників газу. В новому тарифі на заміну приладів обліку споживачів –фізичних осіб передбачено 15,4 млн. гривень на рік. В діючому тарифі така стаття витрат відсутня. Тому клієнти компанії вимушені сплачувати заміну лічильників газу в своєму домоволодінні самостійно.

 Втричі збільшується розмір інвестицій в надійність та безперебійність доставок газу споживачам. В Харківській області налічується 17 тис. км. розподільних газопроводів, якими паливо надходить в оселі клієнтів компанії. З них 1,5 тис. км. вже замортизовані та потребують заміни. Але діючий тариф дозволяє інвестувати в газорозподільну систему лише 55 грн. на один кілометр мереж в місяць. Для Харківської області виділене НКРЕКП фінансування в 10 раз менше реальної потреби в інвестиціях. Така ситуація призводить до щорічного зростання протяжності зношених ділянок газопроводів.

 Додаткові кошти будуть виділені на безпеку споживачів газу та роботу аварійно-диспетчерської служби. В Харківській області газифіковано близько 800 населених пунктів, від мешканців яких надходять аварійні виклики. Щоб своєчасно надати допомогу споживачу, бригада АДС повинна мати спеціалізований автомобіль у справному технічному стані, пальне для нього, інструменти, матеріали, прилади. Але автотранспорт АТ «Харківгаз» на 40% замортизований, вартість пального, інструментів, обладнання для ремонтів та ліквідації аварійних ситуацій роками не переглядалась НКРЕКП. Для своєчасного і оперативного виконання необхідних робіт, в новому тарифі передбачено зростання витрат на пальне, ремонти та матеріали на 33%.

 Після затвердження нового тарифу АТ «Харківгаз», середній платіж за доставку газу для мешканців Харківської області складатиме близько 116 грн. на місяць. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку поточної роботи мереж, екстрений ремонт газопроводів, модернізацію газорозподільної системи, роботу аварійно-диспетчерської служби, встановлення, заміну, повірку лічильників, сервіси для клієнтів, податки.

 Співробітники Операторів ГРМ також зможуть розраховувати на заробітну плату, на рівні середньої по іншим промисловим підприємствам. «Нині середня тарифна заробітна плата в газорозподільній галузі наднизька – близько 5 тис. грн. Це спричиняє масові звільнення робітників. В АТ «Харківгаз» не заповнено 700 вакансій і їх кількість постійно зростає», - зазначила голова профспілки працівників АТ «Харківгаз» Ольга Василенко.

Одночасно з наявністю тарифних коштів на зарплати, інвестиції, ремонти, облік газу, газорозподільні компанії повинні мати економічно-обгрунтовані фінансові ресурси для розрахунків з іншими учасниками газового ринку.

 Протягом останніх п’яти років необґрунтований, дискримінаційний тариф на розподіл, встановлений НКРЕКП для АТ «Харківгаз», спричинив збитки майже 2 млрд грн. Це, в тому числі кошти, які мали бути сплачені АТ Укртрансгаз НАК «Нафтогаз України». В травні 2019 року шостий апеляційний адміністративний суд підтвердив протиправність бездіяльності НКРЕКП з перегляду тарифу на розподіл газу для АТ «Харківгаз», зобов’язав регулятора встановити економічно-обгрунтований тариф та компенсувати збитки.

https://kh.104.ua/ua/for-clients/news/id/na-scho-pidut-koshti-z-novogo-tarifu-at-harkivgaz-35934

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1574 | Переглядів: 580Дата публікації: 11:35 22.10.2019