У Вільхуватській сільській бібліотеці-філії експонується тематична книжкова виставка

«Козацькому роду нема переводу»

14 жовтня українці відзначають потрійне свято - День захисника України, День українського козацтва та свято Покрови Пресвятої Богородиці. Всі ці свята взаємопов’язані.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

З нагоди цих свят у Вільхуватській сільській бібліотеці-філії експонується тематична книжкова виставка «Козацькому роду нема переводу», на якій представлені художні та документальні книги, портрети видатних козаків України.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Пресвятої Богородиці, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова. Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1557 | Переглядів: 32Дата публікації: 16:47 16.10.2019