В Нововодолазькій центральній районній бібліотеці експонується книжкова виставка

«Ми козацького роду нащадки»

До Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни в  Нововодолазькій   центральній районній бібліотеці   діє  книжкова виставка «Ми козацького роду нащадки» .В історії українського народу особливе місце посідає козацтво – гордість, сила та опора протягом багатьох століть. Книги, представлені на виставці , розповідають про зародження і розвиток козацької культури та роль запорізького козацтва в історії України. У збірнику «Запорожці» розміщені матеріали з історії запорізького козацтва, історичні думи та пісні, літописи, твори живопису та архітектури. Книга ілюстрована кольоровими та чорно-білими репродукціями творів давнього українського мистецтва. Козацтво – носій гетьманського коду предків, це непереможний  і незламний дух Б. Хмельницького, І. Сірка, П. Сагайдачного, П. Орлика  і багатьох інших славетних гетьманів України.

Наукове видання «Історія запорозьких козаків»  та «Історія українського війська» - це обґрунтований опис історичного походження козаків, боротьби проти грабіжницьких навал на Україну орд кримських та турецьких феодалів, участі запорожців в народних повстаннях проти шляхетної Польщі, визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Так сталося, що поняття «українець» часто ототожнювалося з поняттям «козак», адже через історію козацтва по суті переломлювалася ціла епоха в історії України. Про ці та інші історичні факти з історії нашої країни можна дізнатися з книги Петра Кралюка «Козацька міфологія України», «Загадки козацьких характерників», «Таємниці бойових мистецтв України».

Альбом:  В  Нововодолазькій   центральній районній бібліотеці експонується книжкова виставка
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1545 | Переглядів: 45Дата публікації: 13:47 10.10.2019