Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У Художньому музеї відкривається виставка «На вершині світової слави»
У Художньому музеї відкривається виставка «На вершині світової слави»

Поділитися новиною:

У Художньому музеї відкривається виставка «На вершині світової слави»

Експозиція продовжує проєкт «Музей - гість». На цей раз вперше в Харкові – Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові.

На виставці представлені унікальні матеріали з колекції львівського музею, що розповідають про основні етапи біографії української співачки. Це фотографії С. Крушельницької – свідчення її виступу на найвідоміших сценах світу, програми, клавіри опер і нотні видання з бібліотеки артистки, її особисті речі, документи, рукописи. Доповнюють експозицію реконструкції сценічних костюмів.

Окремий розділ виставки – мальовничі твори відомих художників, створені в рамках міжнародного проєкту «SOLOMIYA» під патронатом благодійного фонду «Україна – це ми». Метою цього проєкту було відтворити мовою живопису образ видатної артистки, відобразити прекрасні куточки України, пов'язані зі Крушельницькою. Ці твори вже експонувалися у Львові, Києві, в Італії - в рамках фестивалю Дж. Пуччіні, у Відні і Зальцбурзі - у рамках святкування Року України в Австрії.

Виставка відкриється 9 жовтня о 16:00.

Довідка. Соломія Крушельницька (1872 – 1952) вважається найвидатнішою співачкою кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Славетна українська оперна і концертно-камерна вокалістка мала незвичайної краси та сили голос діапазоном майже в три октави, віртуозну техніку, феноменальну музичну пам’ять, яскравий артистизм. Основною складовою незвичайного успіху артистки, «своєрідного феномену Соломії Крушельницької», як зазначали музикознавці, крім природних голосових даних, став багатогранний драматичний талант, завдяки якому вона створила незабутні музично-драматичні образи на оперних сценах багатьох країн.

Життя та артистична діяльність цієї надзвичайної жінки були тісно пов’язані зі столицею Галичини. Тут молода Соломія навчалася співу у консерваторії Галицького музичного товариства; у Львові відбувся її оперний дебют на сцені Міського театру Скарбка. Сюди, бувши вже всесвітньо відомою співачкою, неодноразово приїжджала на гостинні виступи. У 1903 році вона стала власницею чудової кам’яниці. У цьому будинку мешкала родина артистки, тут минули й останні роки її життя. З 1989 року на другому поверсі кам’яниці по вул. С. Крушельницької, 23, і розмістився меморіальний музей співачки.

Теги: виставка

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1541 | Переглядів: 349Дата публікації: 14:50 09.10.2019