Стан доріг – питання, яке нині гостро стоїть не лише для автомобілістів, а й усіх учасників дорожнього руху. І справа тут не лише в строку давності будівництва автошляхів, а й у зміні вагових характеристик автомобільного транспорту, який використовується у вантажних перевезеннях.

На сьогоднішній день в районі, та й не лише в районі, існує тенденція перевищення великоваговими транспортними засобами нормативних вагових параметрів, що призводить до значної руйнації автомобільних доріг загального користування. Недобросовісні перевізники з року в рік ігноруючи норми навантажень, розбивають дороги, перетворюючи їх у суцільне бездоріжжя, наражаючи на небезпеку інших учасників дорожнього руху.

З урахуванням зазначеного, Кабінетом Міністрів України було визначено правила перевезень та норми навантажень на автошляхах загального користування. Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпекою), на яку покладено завдання, зокрема, щодо здійснення габаритно-вагового контролю за транспортними засобами, габаритно-вагові параметри яких перевищують нормативні, проводяться заходи щодо запобігання та недопущення руйнування автомобільних доріг загального користування. Так, територіальними органами Укртрансбезпеки спільно зі службами автомобільних доріг та відповідними підрозділами Національної поліції України розпочато здійснення заходів з габаритно-вагового контролю за допомогою пересувних габаритно-вагових комплексів.

Що стосується Нововодолажчини - районною державною адміністрацією було направлено звернення до Управління Укртрансбезпеки у Харківській області та Управлінню патрульної поліції в Харківській області з проханням облаштувати пересувний пункт габаритно-вагового контролю на автомобільній дорозі загального користування державного значення М-18 «Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта». В результаті перемовин, 24 вересня 2019 року комісією із залученням відповідних фахівців, за участю першого заступника голови Нововодолазької районної державної адміністрації Людмили Балюк та начальника відділу економічного розвитку, торгівлі та житлово-комунального господарства РДА здійснено  обстеження відповідних ділянок, на яких планується розташування вищезазначеного комплексу.

В результаті роботи комісії було визначено місце розташування комплексу та накреслено план робіт з підготовки ділянки з облаштування та подальшого розміщення пересувного пункту з урахуванням вимог до «Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні».

Слід зазначити, що сьогодні відповідальність за здійснення перевезень вантажів понад дозволених нормативів держава покладає на перевізника, якому в разі  порушення нараховується плата (штраф). Тож просимо водіїв-перевізників та керівників підприємств пам’ятати про відповідальність за порушення законів України та обов’язки, які ви берете на себе, як керівники та учасники дорожнього руху.

Альбом: На Нововодолажчині планується розміщення пересувних пунктів габаритно-вагового контролю
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1492 | Переглядів: 279Дата публікації: 08:50 25.09.2019