Реформа децентралізації в Україні — комплекс змін до існуючого станом на початок 2014-го року законодавства, основною метою якого є передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування

22 серпня в селах Станичне та Слобожанське Станичненської сільської ради відбулись громадські обговорення з питань добровільного приєднання територій сільської ради до однієї зі створених ОТГ: Нововодолазької або Старовірівської. Зустріч відбулась за участі керівництва району та представників Харківського центру розвитку місцевого самоврядування.

В Україні повним  ходом триває процес децентралізації. Переважна більшість громад уже сформовано, однак залишаються й ті, які ще не визначились і не ввійшли до жодної ОТГ. Слід зауважити, що 2019-й - останній рік добровільного об’єднання, а це означає, що громади, які не встигнуть зробити це добровільно, будуть об’єднані відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України Перспективного плану формування територіальних громад.

В Нововодолазькому районі за Перспективним планом передбачено створення двох об’єднаних територіальних громад: Нововодолазької селищної та Старовірівської сільської. На сьогоднішній день ці дві громади вже створено та визнано спроможними - вони перейшли на прямі взаємовідносини з держбюджетом. Та разом з тим поза процесами об’єднання залишаються ще 5 сільських і 1 селищна ради, які надали свого часу відмову в об’єднанні, в результаті чого  в 2019-й рік вони увійшли з досить відчутним дефіцитом бюджету. Аби змінити ситуацію, ініціативна група мешканців Станичненської сільської ради організували громадські збори з питань добровільного об’єднання, які фактично активізували процес у громаді. За Перспективним планом Станичненська сільська рада входить до складу Старовірівської ОТГ, але можливе і внесення змін до Перспективного плану.

Обговорення було досить жвавим і тривало більше двох годин. Детально про механізм та перспективи об’єднання розповіли директорка Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова та радник з питань децентралізації Центру Віктор Нестеренко. У чому ж переваги об’єднаних громад? Насамперед це шлях до розвитку громади, це можливість самим громадам вирішувати питання своєї життєдіяльності, і для цього в них є всі можливості, зокрема фінансові. Та головний акцент представники Центру зробили на перевагах саме ДОБРОВІЛЬНОГО об’єднання, адже крім надходжень до місцевих бюджетів коштів з податків, громада отримуватиме державну субвенцію на розвиток інфраструктури, чого не передбачено для громад, які ще не ввійшли до складу ОТГ.

Та слід зазначити, що для добровільного об’єднання лишилось зовсім небагато часу, а далі підставою для створення громад стане Перспективний план, відповідно до якого  примусово доєднають тих, хто не зробив цього добровільно, щоправда БЕЗ  субвенції на розвиток.

Тож тепер вибір за громадою…

Альбом: Відбулися зустрічі з мешканцями Станичненської сільської ради з питань децентралізації
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1410 | Переглядів: 130Дата публікації: 15:47 23.08.2019