Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
У МОЗ презентували зміни, які чекають на пацієнтів і медиків у 2020 році
У МОЗ презентували зміни, які чекають на пацієнтів і медиків у 2020 році

Поділитися новиною:

У МОЗ презентували зміни, які чекають на пацієнтів і медиків у 2020 році

Медичні заклади усіх рівнів перейдуть на модель фінансування Національної служби здоров’я згідно із Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

До програми медичних гарантій увійдуть послуги первинної, спеціалізованої амбулаторної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстрена, паліативна та реабілітаційна допомога, інформують на Урядовому порталі.

Що зміниться для пацієнтів у 2020 році

Вперше пацієнти отримають чітке розуміння, які безоплатні медичні послуги в рамках програми медичних гарантій їм нададуть. Також діятимуть зрозумілі та прозорі правила отримання медичних послуг за програмою медичних гарантій:

1. Екстрена медична допомога.

На екстрений випадок завжди приїздить швидка, пацієнт отримує допомогу. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оплачує екстрену медичну допомогу і госпіталізацію, коли вона необхідна. Екстрена допомога надається незалежно від того, чи є у вас декларація з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром.

2. Планова медична допомога.

Ключ до отримання планової медичної допомоги - декларація з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром - для дітей. Якщо у вас є декларація, це означає, що НСЗУ бачить вас у електронній системі і оплатить необхідні вам медичні послуги, які входять до програми медичних гарантій.

Щоб отримати планову медичну послугу, гарантовано оплачену НСЗУ, необхідно:

- мати електронне направлення від свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра або вузькопрофільного лікаря;

- обрати заклад і лікаря, які вам подобаються. НСЗУ покриє певний перелік послуг у певному медичному закладі і оплатить цю послугу закладу, де вона була надана.

- Записатися на прийом;

- прийти у призначений час і отримати медичну послугу.

Якщо послуга була надана неякісно, лікар вимагав гроші - потрібно подати скаргу до НСЗУ. І зробити це легко - зателефонувати за номером 16-77.

Що зміниться для медиків

Медичні заклади всіх рівнів медичної допомоги у 2020 році перейдуть на нову модель фінансування та матимуть договір з Національною службою здоров’я.

Медичні послуги, в рамках програми медичних гарантій, будуть оплачуватися Національною службою здоров’я України за прямими договорами з медзакладами.

Заклади почнуть працювати за Господарським кодексом України. Це означає, що лікарні більше не працюватимуть як бюджетники, а стануть неприбутковими підприємствами. Зможуть самостійно розпоряджатися своїми коштами, складати фінансовий план, планувати закупівлю обладнання та ремонт, вільно формувати зарплату своїх медичних працівників.

Почне формуватися конкурентний ринок, який дасть поштовх для розвитку успішних закладів.

Що зміниться для місцевої влади

Місцева влада повинна усвідомити, що тепер вона відповідає за доступність медичної допомоги для пацієнтів. Саме місцева влада має робити ремонт медичних закладів, власниками яких вона є, допомагати із закупівлею обладнання, оплачувати комунальні послуги та забезпечити доїзд до закладів (дороги) тощо.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1326 | Переглядів: 427Дата публікації: 15:07 25.07.2019