До відома громадян, які мають право на пільги.

До відома громадян, які мають право на пільги.

Управління праці та соціального захисту населення інформує!

Управління праці та соціального захисту  населення доводить до відома громадян, що Постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373
«Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» Затверджено
Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, та механізм надання громадянам у грошовій формі таких пільг:

на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, а також житлово-комунальних послуг, а саме:

- житлових послуг - послуг з управління багатоквартирним будинком;

- комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;

Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги згідно із Законами України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років”“Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (крім військовослужбовців), “Про Службу безпеки України”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”“Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист”“Про бібліотеки і бібліотечну справу”“Про музеї та музейну справу”, “Про захист рослин”“Про жертви нацистських переслідувань”“Про охорону дитинства”“Про соціальний захист дітей війни”,“Про культуру”“Про освіту”“Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою”Кодексом цивільного захисту України (крім осіб рядового і начальницького складу),Основами законодавства України про охорону здоров’я (далі - пільговики).

Надання пільг у безготівковій та грошовій формі буде здійснюватись з 1 жовтня 2019 року.

Виплата розрахованої суми пільги здійснюватиметься у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ “Ощадбанк” на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ “Ощадбанк” договору , який веде у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, в розрізі кожного пільговика.

АТ “Ощадбанк” здійснюватиметься переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між АТ “Ощадбанк” (його установами) та управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг.

За заявою пільговика виплата пільги може здійснюватися у готівковій формі з місяця, що настає за місяцем подання такої заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення, у якій зазначаються реквізити поточного рахунка, відкритого пільговиком в АТ “Ощадбанк”. Виплата пільг у готівковій формі здійснюється через АТ “Ощадбанк” шляхом перерахування коштів на поточні рахунки пільговиків, відкриті в АТ “Ощадбанк”.

Пільговики, яким надаватиметься пільга у грошовій формі, зобов’язані  будуть самостійно сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги в повному обсязі.

З метою подальшого надання пільг у безготівковій та грошовій формі,  інформаційної взаємодії між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, Мінсоцполітики, АТ “Ощадбанк” та управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг, яка здійснюється шляхом обміну електронними документами, до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги необхідно внести інформацію про мобільні телефони пільговиків.

Виходячи з вищенаведеного просимо всіх громадян, які мають право на пільги,  обов`язково, до 26 серпня 2019 року надати до Управління праці та соціального захисту населення, дані про номери мобільних телефонів, які будуть застосовуватись  при здійсненні операцій по наданню пільг.

Для подання даних щодо номерів мобільних телефонів слід звертатися за адресою: смт. Нова Водолага,         вул. Воскресінська, 3, кімната № 10. Довідки за телефоном 4 34 22.

Громадянам, що проживають  в сільській місцевості, з даного питання, можна звертатись до сільських (селищних рад) чи  старостинських  округів.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1295 | Переглядів: 117Дата публікації: 16:21 16.07.2019