Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
В Україні реалізується соціальна кампанія для привертання уваги до поведінки дітей в інтернеті
В Україні реалізується соціальна кампанія для привертання уваги до поведінки дітей в інтернеті

Поділитися новиною:

В Україні реалізується соціальна кампанія для привертання уваги до поведінки дітей в інтернеті

Кампанію проводять Міністерство соцполітики України та Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей».

«За оцінними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина в Україні стикається з сексуальним насильством у різних формах, – говорить заступник Міністра соціальної політики України Наталя Федорович. – Цей досвід може залишити травму на все життя. І сьогодні чи не найбільше ризиків зосереджено в інтернеті. Адже анонімна мережа – ідеальний простір для зловмисників, а вік користувачів мережі щороку знижується».

Дослідження фіксують постійне зростання кількості випадків спокушання в мережі, або грумінгу. Йдеться про ситуацію, коли зловмисники за допомогою маніпуляцій схиляють дітей до створення матеріалів еротичного характеру, а іноді - до реальних зустрічей та сексуального використання.

«Майже чверть європейських підлітків (23,1%) зізнаються, що зустрічалися з дорослими, з якими познайомилися в інтернеті,  при цьому третина з них нікому про це не розповідала, – каже голова правління Фонду та експертка з протидії сексуальному насильству Тетяна Цюман. – Ми посилаємося на дані наших колег з Польщі, Великобританії, США, тому що у нас подібні дослідження не проводяться, однак Україна повторює всі європейські тенденції в мережі – а значить, виклики перед нами – ідентичні».

Так, третина дзвінків на Національну дитячу «гарячу» лінію в 2017–2018 роках стосувалася небезпеки в мережі інтернет.

«Чи означає це, що можна заборонити дітям виходити в мережу, зав’язувати нові знайомства чи спілкуватися без нашого суворого нагляду? Якщо ідеться про підлітка – у жодному разі! Цим ви тільки зруйнуєте довірливі взаємини та поглибите ризик, - говорять фахівці. - Натомість ми пропонуємо дорослим вивчити проблему, а дітей навчити правил безпеки, які будуть захищати краще за будь-які обмеження».

Кампанія «Уважні батьки» звертає увагу батьків та осіб, які їх замінюють, на те, що їм належить ключова роль у захисті дітей від онлайн-загроз. Адже маніпулятори зазвичай обирають своїми цілями дітей, які потребують уваги, схвалення, та тих, які залишилися сам на сам з власними проблемами.

Відповіді на питання, що таке грумінг, кому він загрожує, як проводяться зловмисники, а як варто поводитися уважним дорослим, легко знайти на веб-сторінці кампанії.  

А почати розмову ми радимо з короткометражного фільму (106 с.), юна героїня якого стала заручницею зловмисника, а її батьки цього не помічають. Подивіться це відео разом – і вам буде про що поговорити.  

На сторінці кампанії можна завантажити прості та змістовні сценарії бесід з дітьми та батьками (якщо ідеться про освітнє середовище), користуючись якими легко навчитися головних правил безпеки в інтернеті.

Довідка. Кампанія «Уважні батьки» вперше була реалізована 2017 року в Польщі Фундацією «Даємо дітям силу». В Україні кампанію адаптував і координує Український фонд «Благополуччя дітей» за підтримки Foundation та Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Альбом: В Україні реалізується соціальна кампанія для привертання уваги до поведінки дітей в інтернеті
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1150 | Переглядів: 450Дата публікації: 08:38 28.05.2019