Головною темою наради було дотримання правил техніки безпеки при хімічній обробці полів

Сьогодні, 16 травня під керівництвом голови районної державної адміністрації Романа Мерзлікіна відбулась нарада з сільськими та селищними головами, а також сільгоспвиробниками району.  Її  необхідність обумовлена попередженням ситуації, що склалася минулого року: масовою загибеллю бджіл, внаслідок необережного використання пестицидів та гербіцидів.

Під час засідання начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Анатолій Ляшенко акцентував увагу присутніх на негативному впливі пестицидів та агрохімікатів на життєдіяльність бджіл та навколишнє середовище. Він наголосив на необхідності сільськогосподарських підприємств у дотриманні правил техніки безпеки при роботі з ними. Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні», доповненням до «Переліку» та інструкціям з безпечного застосування пестицидів, які затверджені постановами Міністерства охорони здоров’я та Мінприроди. Анатолій Григорович  детально зупинився на взаємовідносинах бджолярів та сільгоспвиробників, їх правах та обов’язках, нормах законодавства та відповідальність за його порушення.

У свою чергу головний спеціаліст Управління Держпродспоживслужби в Нововодолазькому районі Олексій Мітряшов порушив тему хімічного токсикозу та контролю за дотриманням правил застосування пестицидів та агрохімікатів.

Підбиваючи підсумки наради, слід виділити головне: сільгоспвиробники мають у визначений законодавством термін повідомити населення (населеного пункту, в межах якого знаходяться посіви) через засоби масової інформації про наміри обробки полів. Окрім того, обприскування повинні проводитись на відстані не менше, ніж 200 метрів до найближчих житлових будівель.

На завершення наради Роман Мерзлікін підкреслив важливість дотримання норм чинного законодавства та пошуку компромісу між бджолярами та сільгоспвиробниками рослинної продукції, адже порушення в застосуванні хімічних препаратів негативно впливають як  на комах (бджоли відіграють важливу роль в екосистемі), так і загалом на навколишнє середовище та здоров’я людей.

Окрім того, з метою недопущення  незаконних рубок лісів, які, на жаль,  нерідко трапляються, Роман Валерійович закликав присутніх не бути байдужими до таких протиправних дій, і в разі їх виявлення обов’язково звертатися у  відповідні інстанції.

Районна державна адміністрація завжди реагує на звернення громадян та всіляко сприяє вирішенню нагальних проблем.

Альбом: Знайти компроміс та не допустити негативного впливу агрохімікатів. Роман Мерзлікін
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1115 | Переглядів: 122Дата публікації: 23:03 16.05.2019