Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Харківщина спільно з Польщею розширятимуть присутність на азійському ринку
Харківщина спільно з Польщею розширятимуть присутність на азійському ринку

Поділитися новиною:

Харківщина спільно з Польщею розширятимуть присутність на азійському ринку

Такої домовленості досягли голова ХОДА та керівники Польсько-азіатської торгової палати під час зустрічі у Варшаві.

Юлія Світлична очолила делегацію Харківської області, до складу якої увійшло керівництво регіону, депутати обласної ради та представники бізнесу. Під час робочої поїздки до Варшави керівник області зустрілась з керівництвом Польсько-азіатської торгової палати.

Під час зустрічі з президентом Польсько-азіатської торгової палати Янушем Пєхоцінські та віце-президентом Ельжбєтою Бодьо обговорювали питання розширення бізнес-контактів Харківщини та Польщі, а також спільні дії на азійському ринку.

«Польща – найбільший партнер Харківської області у Євросоюзі, торгівля з яким динамічно розвивається. За 2018 рік експорт Харківщини до Польщі збільшився у 1,7 раза. Маємо багато спільного: розвинену промисловість та агропромисловий комплекс, сферу ІТ та широкі можливості залучення наукових установ і вишів до створення наукомісткого продукту з високою доданою вартістю. Тож цілком логічно об’єднувати наші зусилля для досягнення максимального ефекту», - сказала голова ХОДА.

Під час зустрічі сторони відзначили, що найбільший потенціал має співробітництво в аграрній сфері, адже за підсумками минулого року Україна ввійшла у ТОП-3 постачальників продовольства до ЄС. Також обговорили шляхи подальшого розширення постачання агропродукції на європейський ринок, можливості залучення інвестицій у переробну промисловість і виробництво готових харчових продуктів на території Харківщини. Одним з важливих інструментів у цьому процесі має стати спільний інтернет-майданчик для пошуку бізнес-партнерів аграріями обох країн.

Окремими темами зустрічі стали розвиток співпраці в галузі ІТ (домовились організувати у Польщі низку презентаційних заходів харківських ІТ-компаній), а також співпраця українських та польських промислових підприємств для реалізації спільних проектів на ринках Азії.

«В останні роки Харківщина активно виходить на азійський ринок та працює над залученням інвестицій, зокрема, з Китаю, Японії та Кореї. Так, у нас є офіс у китайській провінції Хейлунцзян. Ми неодноразово мали зустрічі з делегаціями цієї провінції – на одну з них чекаємо на Харківщині вже на цьому тижні. Також делегації провідних країн Азії на чолі з послами цих країн регулярно відвідують Міжнародний економічний форум у Харкові. Торік разом із дипломатами своїх країн Харківську область відвідали й представники бізнесу. Ми вже бачимо результати цієї роботи та розраховуємо на подальший розвиток. І в цьому є великі перспективи об'єднання можливостей, які мають Харківська область та Польща», - сказала Юлія Світлична.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1101 | Переглядів: 358Дата публікації: 12:49 13.05.2019