За спалювання трави передбачено відповідальність

За спалювання трави передбачено відповідальність

Районний відділ ГУ ДСНС України в Харківській області інформує!

За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації, з метою попередження виникнення пожеж повідомляємо:

З настанням теплої сухої погоди на території Харківської області різко збільшилась кількість пожеж, які виникають у зв’язку із самовільним спалюванням сухих залишків трави, сміття, опалого листя.

При цьому, під час спалювання вздовж автошляхів, залізничних колій, на сільськогосподарських угіддях, вогонь може розповсюджуватися на лісові масиви, де і завдає найбільшої шкоди.

Відповідно до ст. 77і Кодексу України про адміністративні правопорушення «випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах» тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1190 грн.). Ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно- заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян від 340 до 680 грн., на посадових осіб - від 1190 до 1700 грн.

Крім того, згідно ст. 245 Кримінального Кодексу України «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» порушник може нести й кримінальну відповідальність.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1094 | Переглядів: 53Дата публікації: 14:43 10.05.2019