Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Посилання
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Стартував Тиждень безпеки дорожнього руху
Стартував Тиждень безпеки дорожнього руху

Поділитися новиною:

Стартував Тиждень безпеки дорожнього руху

Він триватиме до 12 травня та проходить у рамках глобального Тижня безпеки дорожнього руху (під егідою ООН).

«Запобігти випадкам ДТП та знизити смертність і кількість травм можна, скоригувавши свою поведінку. Прості речі рятують життя», - говорять у МОЗ та нагадують основні правила безпеки на дорозі.

Не пийте алкоголь за кермом  

Однією з найбільш серйозних причин аварій є керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння. Ризик смерті нетверезих водіїв зростає в 17 разів.

Алкоголь сповільнює реакцію, знижує концентрацію уваги, порушує координацію, негативно впливає на зір. У стані алкогольного сп'яніння водії більш схильні підвищувати швидкість, ігнорувати дорожні знаки тощо.

Крім того, що не слід сідати за кермо, випивши алкоголь, не дозволяйте керувати автомобілем людині, яка вживала алкоголь. Якщо стали свідком такої ситуації - не сідайте в машину з таким водієм.

Пристібайте паски безпеки

За даними ВООЗ, використання ременів безпеки знижує ризик смерті водія та пасажирів на передньому сидінні на 45-50%, ризик травм – на 20-45%. Пристебнутий ремінь безпеки пасажирів на задніх сидіннях знижує ризик смертельних та серйозних травм на 25%, незначних травм – до 75%.

Пристебнутий ремінь безпеки допомагає уникнути багатьох смертей внаслідок ДТП, а також травм.

«Закликаємо кожного громадянина, водія або пасажира на передньому чи задньому сидінні бути відповідальними та пристібатися ременем безпеки, - говорять фахівці. - Зробіть це своєю звичкою, яка, можливо, колись врятує вам життя!».

Дотримуйтесь правил дорожнього руху та говоріть з дітьми про обережність на дорогах

Відповідальність за безпеку на дорозі несуть не лише водії, а й пішоходи. Власним прикладом привчайте дитину дотримуватись правил дорожнього руху. Навчіть дитину, як правильно переходити дорогу (навіть вузьку та порожню):

- лише на зелене світло світлофора або пішохідним, підземним чи наземним переходом. Кілька секунд або хвилин, які ви захочете «зекономити» на чеканні зеленого світла світлофора чи пошуку пішохідного переходу, можуть дорого коштувати;

- йти швидким і впевненим кроком. У жодному разі не бігти.

- Перед тим, як йти, необхідно подивитися наліво і направо. Навіть якщо переходите на зелене світло.

- Не треба розмовляти;

- якщо є велосипед чи самокат, треба встати і котити транспортний засіб поруч.

- ознайомте маленьких пішоходів із знаками, які позначають різні види переходів, доріжок для велосипедів і пішоходів, попереджувальними і обмежувальними знаками, значенням сигналів світлофора, основними правилами поведінки на дорозі. Навчіть дитину розрізняти базові рухи регулювальника.

Докладніше, чому навчити дітей про безпеку на дорогах – тут.

Дотримуйтеся правил поведінки на дорозі

Не перевищуйте швидкість. Якщо автомобіль рухається зі швидкістю менше за 50 км/год, ризик загибелі пішоходів складає 20%, тоді як при 80 км/год – майже 60%. Це також мінімізує ризики для водія та пасажирів в автомобілі.

З початку минулого року максимальна швидкість в населених пунктах в Україні обмежена до 50 км/год.

Не користуйтеся мобільним телефоном за кермом. При швидкості в 50 км/годину водій, що відволікається принаймні на 2 секунди на розмову мобільним телефоном або написання повідомлення, проїжджає наосліп 28 метрів шляху.

Для водіїв, які відволікаються на мобільний телефон під час кермування, є навіть спеціальне слово - «смомбі». Це поєднання слів «смартфон» та «зомбі».

Вбезпечте свою дитину в автівці - використовуйте автокрісло. Це знижує вірогідність смерті в результаті аварії на 90% (для дітей грудного віку) чи на 54-80% (для дітей раннього віку). У більшій безпеці перебувають діти, які знаходяться на задньому сидінні автомобіля.

Як кожен може привернути увагу суспільства до питання безпеки дорожнього руху

МОЗ України проводить флешмоб для привернення уваги суспільства до питання безпеки дорожнього руху. Взяти участь може кожен - пішохід, водій, велосипедист, пасажир. Для цього необхідно:

- зняти коротке відео;

- продемонструвати на ньому дотримання правил дорожнього руху;

- закликати інших дотримуватися цих правил;

- додати хештеги #SaveLives #ЯєБезпека #ЦГЗ #SpeakUp;

- опублікувати в своїх соціальних мережах.

Найкращі відео Центр громадського здоров'я публікуватиме на своїх офіційних сторінках в соцмережах.

Флешмоб триває до 12 травня включно.

Теги: тиждень безпеки руху

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1070 | Переглядів: 571Дата публікації: 08:31 07.05.2019