В Нововодолазькій центральній районній бібліотеці відбувся урок пам’яті

В Нововодолазькій центральній районній бібліотеці відбувся урок пам’яті

«Світе, Чорнобиль, то крик мого краю, світе, Чорнобиль - то рана твоя»

26 квітня 2019 року  виповнюється тридцять три роки з моменту аварії на Чорнобильській АЕС. Вона залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона і зараз впливає на життя мільйонів людей.

З метою виховання небайдужості до минулого і майбутнього своєї держави,  почуття любові до людини, землі, держави, у Нововодолазькій центральній районній бібліотеці 24 квітня 2019 року для учнів 8-9 класів Нововодолазького ліцею № 1 був  проведений  урок пам’яті «Світе, Чорнобиль, то крик мого краю, світе, Чорнобиль - то рана твоя».  Учні  уважно слухали  ведучих заходу О. Цимбал та С. Чандера,  які розповіли  про події, коли четвертий  реактор Чорнобильської атомної електростанції розірвало велетенське полум’я, згадали всіх тих, хто першими вийшли на лінію вогню, ступили у вируюче полум’я. В. Хлипенко продемонструвала для учнів  відеосюжети про події тих днів, про наслідки аварії.

На захід був запрошений ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС, член спілки письменників України, поет, Почесний громадянин села Стара Водолага, полковник у відставці В. М. Пінченко. Своєю  сповіддю людини яка, пройшовши крізь чорнобильське пекло й ціною власного життя врятувавши інших, Віктор Михайлович полонив учасників заходу майстерно декламуючи свої вірші про події тих днів, про своїх побратимів.

Масштаби трагедії могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони виконали свій обов'язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. Проходять роки після аварії на ЧАЕС,а біль не вщухає. Ще довго ми будемо відчувати на собі  наслідки трагедії, ще довго чутимемо її дзвони.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх, хто брав участь у приборканні чорнобильського звіра і обпалений його вогнем відійшов у небуття.

Альбом: В Нововодолазькій центральній районній бібліотеці відбувся урок пам’яті
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1049 | Переглядів: 36Дата публікації: 08:21 25.04.2019