Показові заняття з учнями Ватутінського ліцею

Показові заняття з учнями Ватутінського ліцею

Навчання проведені представниками Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України

Сьогодні на базі Ватутінського ліцею відбулись показові заняття, за участі особового складу Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, представників районної державної адміністрації, директорів закладів освіти району, учнів та вчителів ліцею.

На подвір’ї школи було розгорнуто навчальні точки:

- «Гасіння пожеж з використанням первинних засобів пожежогасіння. Пожежний одяг. Апарати на стисненому повітрі», де спеціалісти ознайомили учасників заходу з будовою вогнегасників та принципом дії, призначенням та принципом використання апаратів на стисненому повітрі;

- «Засоби радіаційного та хімічного захисту», де присутні ознайомились з призначенням, тактико-технічними характеристиками засобів радіаційного та хімічного захисту;

- «Практична демонстрація різних макетів ВНП», де розповіли про заходи безпеки та тактико-технічні характеристики ВНП;

- «Надання медичної допомоги» - на цій навчальній точці відбулась демонстрація проведення первинного огляду потерпілого для виявлення його стану травмування та надання домедичної допомоги, транспортування до лікувального закладу.

По завершенні занять на навчальних точках, відбулась показова естафета серед школярів у п’яти видах змагань:

- збір та одягання протигазу;

- переміщення постраждалого;

- одягання захисного військового комплекту;

- гасіння пожежі;

- надання першої медичної допомоги і транспортування постраждалого до місця призначення.

Чи не найцікавішим етапом заходу була інсценізація надзвичайної ситуації (пожежі в школі) та ліквідація її наслідків: евакуація умовно постраждалих з використанням альпіністського спорядження; пошук та вилучення ВНП; проведення хімічної розвідки та евакуація школярів з небезпечної зони; гасіння умовної пожежі; надання домедичної допомоги.

І діти, й дорослі, затамувавши подих, спостерігали за подіями, що розгортались на шкільному подвір’ї, фіксуючи на телефони кожен рух рятувальників. Хочеться вірити, що ці навчання залишаться в пам’яті учасників заходу яскравим спогадом, і ніколи не знадобляться в реальному житті.

Щира вдячність організаторам за інформаційно та практично корисний і насичений день!

Альбом: Показові заняття з учнями Ватутінського ліцею
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1047 | Переглядів: 66Дата публікації: 16:10 24.04.2019