В Нововодолазькій центральній районній бібліотеці розгорнуто виставку-спогад

В Нововодолазькій центральній районній бібліотеці розгорнуто виставку-спогад

«Чорнобиль - біль України»

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде.
...Лиш пам'ять усе пам'ятає.
(Олена Матушек «Під полиновою зорею»)

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 р. сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС), розташованої у м. Прип’ять Київської області. Масштаби цієї події набули характеру велетенської екологічної катастрофи, що зачепила життя десятків мільйонів людей в Україні та в сусідніх країнах.

У  квітні  кожного  року  українці  вшановують  світлу  пам’ять  тих,  хто  ціною  свого  життя,  здоров’я  врятував  світ  від  екологічної  катастрофи.  26  квітня  чорна  сторінка  у  нашому  календарі  і  саме  цій  даті  у  Нововодолазькій центральній  районній  бібліотеці  розгорнуто  виставку-спогад   «Чорнобиль - біль України».

На книжковій виставці представлені  книги колективних авторів "Біль і тривоги Чорнобиля", згірклою пам'яттю про поселенців зони відчуження, книга-фотонарис М.Загреби "Під полиновою зорею" та його фотокнига "Пропусти Чорнобиль крізь серце",  тривожними спогадами про події 1986 року, проблемами тридцятикілометрової зони і самої станції діляться в ній люди, яким небайдужа ця трагедія,. На виставці також представлені статті з місцевої газети, в яких розповідається про наших земляків ліквідаторів на Чорнобильській АЕС.

Ця виставка є даниною пам'яті всім хто поклав своє життя і здоров'я заради ліквідації страшних наслідків Чорнобильської аварії, пересторогою всім прийдешнім поколінням.

Альбом: В Нововодолазькій центральній  районній  бібліотеці  розгорнуто  виставку-спогад
Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1034 | Переглядів: 64Дата публікації: 13:18 19.04.2019