До відома власників земельних ділянок, по яким проходять повітряні лінії!

До відома власників земельних ділянок, по яким проходять повітряні лінії!

Згідно інформації Харківського високовольтного району електричних мереж АТ «Харківобленерго»

останнім часом в Харківській області почастішали випадки аварійних відключень повітряних ліній (ПЛ) внаслідок виникнення низових пожеж (спалення сухої трави, стерні, соломи, очерету тощо) та наближення на недопустиму відстань до струмопровідних частин ПЛ високо габаритної сільськогосподарської техніки.

Для уникнення пошкоджень електричних мереж та ураження людей і
тварин електричним струмом керівникам сільськогосподарських підприємств, механізаторам та працівникам сільського господарства необхідно вжити заходи та дотримуватися наступних правил безпеки:

здійснити прокоси вздовж повітряних ліній електропередачі 35-110 кВ та забезпечити першочерговий збір врожаю під зазначеними лініями для
попередження пожеж у хлібних масивах;

під час проїзду поблизу повітряних ліній електропередачі не торкатися опор, не допускати ударів по опорі механізмами, машинами та причепами;

під час проїзду під повітряними лініями підйомні і висувні частини
механізмів та вантажопідйомних машин повинні знаходитись у транспортному положенні. Переїзди поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії необхідно здійснювати в місцях найменшого провисання проводів (ближче до опори), при цьому відстань між крайньою частиною транспортного засобу та нижніми проводами ПЛ має бути не меншою, ніж 1,5м;

не залишати під проводами, а також в охоронній зоні ліній
електропередач автомашини, трактори, комбайни та інші самохідні
сільськогосподарські машини;

в охоронній зоні ПЛ категорично заборонено влаштовувати скирти
соломи, силосні ями, звалища, розпалювати вогнища, поливати поля дощовими установками тощо;

під час виконання сільськогосподарських робіт в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі із застосуванням машин і механізмів забороняється обробіток грунту в межах обвалування навколо фундаментів і відтяжок опор.

Охоронні зони електричних мереж встановлюються уздовж повітряних ліній електропередачі у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони ліній від крайніх проводів при невідхиленому їх положенні на відстань:

15 метрів -35 кВ;

20 метрів - 110 кВ.

Також слід звернути увагу на забезпечення належного протипожежного стану лісових насаджень, а також заборону спалення стерні, очерету, залишків соломи та інших матеріалів в охоронних зонах ПЛ, що може призвести до нещасних випадків з людьми та тваринами, відключення ПЛ та знеструмлення споживачів району, зокрема виборчих дільниць під час проведення голосування та підрахунку голосів виборців.

Необхідно знати, що при виявленні обірваного проводу повітряної лінії електропередачі смертельно небезпечним є навіть наближення до нього ближче, ніж на 8 метрів. У такому разі необхідно організувати охорону обірваного проводу, припинити пішохідний та транспортний рух поблизу місця обриву та негайно повідомити про це до районних електричних мереж (РЕМ) або за телефонами: 004; 0572-51-31-37.

Тільки при дотриманні Правил охорони електричних мереж можна забезпечити зберігання енергооб’єктів та безперебійне енергопостачання споживачів, а також уникнути випадків електротравматизму населення.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1017 | Переглядів: 109Дата публікації: 15:12 15.04.2019