Роз’яснення стосовно донарахувань за спожитий газ

Роз’яснення стосовно донарахувань за спожитий газ

До керівництва Нововодолазької районної державної адміністрації постійно надходять звернення громадян стосовно донарахувань коефіцієнтів приведення обсягів газу до стандартних умов.

Районна державна адміністрація неодноразово зверталась із запитами до Зміївського відділення ПАТ «Харківгаз» за роз’ясненнями. Згідно даних Зміївського відділення ПАТ «Харківгаз», у рахунках на оплату послуг з газопостачання з жовтня 2018 по березень 2019 року відображено, що об’єм розподіленого газу був приведений до стандартних умов (тиск 760 міліметрів ртутного стовпа і температура – 20 градусів за Цельсієм), що передбачено Кодексом газотранспортної системи, Кодексом газорозподільних мереж, Правилами постачання природного газу та Типовим договором розподілу природного газу.

Визначений лічильником об’єм споживання газу приведений до стандартних умов, застосовуючи спеціальний коефіцієнт, що визначений «Методикою визначення питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками у разі неприведення об’єму газу до стандартних умов», затвердженою наказом Мінпаливенерго від 21.10.2003 №595, та залежить від регіону споживання газу, місця розташування лічильника споживача та місяця використання газу.

Різниця в об’ємах спожитого газу в стандартних і робочих умовах за період з 01.12.2015 по 30.09.2018 зазначена в рахунках за жовтень інформативно. При цьому нарахування оплати за вказану різницю в обсягах газу не проводилось.

ПАТ «Харківгаз» у грудні 2018 року звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом про визнання протиправною та нечинною Постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 23.11.2018 №1517 «Щодо заборони «Харківгаз» приводити об’єми використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов при здійсненні комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами».

Враховуючи наведене, питання щодо проведення абонентам перерахунку об’єму спожитого (розподілу) природного газу буде розглянуто після прийняття судом остаточного рішення по справі.

Web-адреса: novovodolaga-rda.gov.ua/news/id/1007 | Переглядів: 35Дата публікації: 11:57 12.04.2019